פעילויות לתלמידים

בואו לטייל וללמוד במרומי הגלבוע! בין טורבינות רוח ענקיות, מאגרי מים האוגרים אנרגיה ומתקנים לייצור חשמל סולארי, נלמד על משבר האנרגיה ואנרגיה מתחדשת, טכנולוגיות לייצור ואגירת אנרגיה, נחקור מהם היתרונות והחסרונות של האנרגיה המתחדשת ונתנסה בחשיבה מחוץ לקופסה על שימוש מושכל באנרגיה.

אנחנו מציעים מגוון רחב של סיורים ופעילויות לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, משעת פעילות בודדת ועד מספר ימי פעילות עומק.

כפעילות מקדימה לביקור אצלנו או לסיכום הפעילות, אנחנו ממליצים להשתמש בסביבת הלמידה המתוקשבת באתר משרד האנרגיה. לאתר אנרגיה בראש אחר >>

חוות הרוח בגלבוע

סיור אנרגיה מתחדשת

סיור היכרות עם אנרגיה קונבנציונאלית ומתחדשת. במהלך הסיור יכירו התלמידים את הנוף הנשקף מהגלבוע, יראו סרט על כוחה של הרוח, ישחקו בעמדות אינטראקטיביות, יסיירו לאורך שביל הטורבינות וילמדו על אגירת אנרגיה באגירה שאובה.

משך הסיור שעה ורבע, והוא מתאים לתלמידים בכל הגילים, ומשתלב היטב כחלק מטיול בי"ס בסביבה.

אגירה שאובה - חוות הרוח בגלבוע

יום אנרגיה

סיור ולימוד על אנרגיה ואנרגיה מתחדשת דרך מפגש עם מתקני האנרגיה השונים – רוח, סולארי, ביומסה, אגירה שאובה; חקר מונחה של הטכנולוגיות ודיון על הייתרונות והאתגרים שבשילוב אנרגיה מתחדשת במשק החשמל.

בסיכום היום במליאה ינסו התלמידים לנסח עקרונות לקידום אנרגיה מתחדשת בישראל.

משך הפעילות – 4 שעות.

הפעילות מתאימה מכיתה ו' ומעלה, ומותאמת לתוכנית הלימודים של כל גיל. בחט"ע מתאים במיוחד למגמות גאוגרפיה, לימודי א"י, איכות סביבה ופיזיקה.

מחזון החשמל לאנרגיות מתחדשות

מחזון החשמל לאנרגיות מתחדשות

סיור משולב באתר גשר הישנה ובחוות הרוח.

סיור חזון ישראלי – מייצג חווית נהריים המספר על ראשית החשמל בארץ ישראל, סיפור חלוצי גשר, מעבר גדר המערכת וסיפורה של אסתר ארדיטי "המלאך בלבן".

אנרגיות מתחדשות – סיור היכרות עם אנרגיה קונבנציונאלית ומתחדשת. במהלך הסיור יכירו התלמידים את הנוף הנשקף מהגלבוע, יראו סרט על כוחה של הרוח, ישחקו בעמדות אינטראקטיביות, יסיירו לאורך שביל הטורבינות וילמדו על אגירת אנרגיה באגירה שאובה.

משך הפעילות 3 שעות (לא כולל נסיעות בין האתרים). הפעילות מתאימה לכל הגילים.

גנים

רוח הגן - פעילות חווייתית ולימודית לגנים

סיור רגלי יפהפה לאורך 800 מטר בשביל הטורבינות תוך חקר של מקורות האנרגיה באמצעות משחקים המבוססים על אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח - הילדים מסיעים מכונית המונעת בכח השמש, מודדים את כיוון הרוח, מפעילים גנרטור קטן המדליק נורה ועוד. בסיום הפעילות הילדים בונים שבשבות רוח אותם הם לוקחים הביתה.

משך הפעילות 3-4 שעות, והיא מתאימה לתלמידי גן טרום חובה-חובה.

פעילויות נוספות

במהלך השנים התנסינו במגוון רחב של פעילויות נוספות שאותן קיימנו בכל רחבי הארץ: סמינריונים של כמה ימים לתלמידים בנושא אנרגיה מתחדשת, הרצאות למורים, הופעות בכנסים מקצועיים ועוד.

נשמח להתאים עבורכם את הפעילות המתאימה לכם.

שיתוף

שיתוף בfacebook
שיתוף בwhatsapp
שיתוף בemail
שיתוף בprint

טופס יצירת קשר

רוצים לדעת עוד? מלאו את הפרטים בטופס ואנחנו ניצור איתכם קשר בהקדם!

מה חדש אצלנו

ליצירת קשר דברו איתנו דילוג לתוכן