מצפה עליזה ואירוסים

מתוך: ויקיפדיה
מתוך: ויקיפדיה

מצפה עליזה ואירוסים

תצפית ומוקדי פריחה לאורך השנה על הגלבוע

בדרך לקיבוץ מירב, בואכה הר מלכישוע, ממוקם מצפה עליזה, החולש על הצד המערבי של הגלבוע והשומרון, מהכפר ג'לבון ועד ג'נין: חיבור בין ההר והעמק הנותן נקודת מבט רוחבית וייחודית.

במקום רחבת תצפית מקורה בפרגולה וספסלי ישיבה.

בחודשי החורף אתם מוזמנים להמשיך בנסיעה על כביש סלול למלכישוע, אל מעוז הפריחה ובית הגידול של זני פריחה רבים, ובראשם אירוס הגלבוע. בשנים האחרונות נודד אירוס הגלבוע דרומה, וקובע מושבו על המורדות הדרומיים של הר מלכישוע. היכל התפארה הסגול הזה ייחודי ומרהיב עד מאוד וצובע את ההר בסגול בחודש מרץ. בכדי להנות מזיו יפעתו, יש להחנות את הרכב בחניון שהקימה קק"ל מאחורי כפר הנגמלים מלכישוע (סימון שבילים שחור), ולצעוד בטיול חופשי בדרך העפר בינות לצמחיה המקיפה והעשירה. בחודשים פברואר עד אפריל ניתן להנות גם מפריחתן של רקפות, כלניות, נוריות וצבעוני ההרים.

אם ממשיכים בדרך העפר עוד כחצי ק"מ, מגיעים לסלע הרקפות החבוי מתחת לשביל המלא בפריחת רקפות מרהיבה. המיוחד בנקודה זו טמון ברקפות ללא עלים, המציגה רק את התפרחת הוורודה.

מתאים למשפחות, זוגות, קבוצות ויחידים.

עונות מומלצות: חורף, סתיו, אביב
WAZE: מצפה עליזה  |  חניון קק"ל מלכישוע
גישה: למצפה עליזה- כביש סדור וחניון קטן בצידו, על דרך כביש נוף הגלבוע בואכה קיבוץ מירב. לאחר אתנחתא במצפה ממשיכים עם הכביש לעבר ראש רכס מלכישוע עד לחניון קק"ל, והליכה רגלית על דרך עפר בינות לצמחיה.
קישורים:
שמורת אירוס הגלבוע
פריחת אירוס הגלבוע בהר ברקן
אירוס הגלבוע באתר החברה להגנת הטבע

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ליצירת קשר דברו איתנו דילוג לתוכן